Podobnie jak poprzednie książki mFundacji, bezpłatny egzemplarz można zamówić na stronie www.mjakmatematyka.pl
Wydawnictwa Fundacji cieszą się bardzo dużą popularnością. Poprzednie dwie książki w formie papierowej i cyfrowej znalazły się w blisko 300 tys. polskich domów.
Najnowszej przyświeca motto, że matematyka jest wszędzie. Książkę pod takim tytułem mFundacja wydała w 2017 r. Tym razem pokazuje jak przy pomocy matematyki poznawać zjawiska dotyczące ekologii. Zawiera kilkaset matematyczno-ekologicznych ciekawostek, zadań i quizów.
Książka autorstwa Mai Krämer w przystępny i matematyczny sposób tłumaczy przyczyny i następstwa nadchodzącej katastrofy ekologicznej. Zachęca również do rodzinnych dyskusji o zmianie nawyków i prowadzeniu bardziej ekologicznego życia. Książka ta nie jest ani podręcznikiem do matematyki ani ekologii. Jest świetnym pretekstem do podjęcia w rodzinie tematu ekologii i okazją do pokazania praktycznej strony matematyki.
Bezpłatny egzemplarz może zamówić każdy, nie tylko klient mBanku.
Wystarczy odwiedzić stronę www.mjakmatematyka.pl i wypełnić wniosek. Książkę będzie można odebrać w wybranej placówce mBanku lub mFinanse.
mFundacja planuje rozdystrybuować w ten sposób 50 tys. egzemplarzy. Każdy z nich został wydrukowany na papierze z certyfikatem FSC®. Oznacza to, że papier ten pochodzi ze źródeł, które odpowiedzialnie gospodarują zasobami oraz przestrzegają restrykcyjnych zasad w procesie produkcji.
Więcej o książce:
- Fundacja mBanku dystrybuuje ją za darmo,
- aby ją zamówić wystarczy wejść na stronę www.mjakmatematyka.pl, wypełnić wniosek i wybrać placówkę, w której książka będzie czekać na właściciela,
- przeznaczona jest dla rodziców i opiekunów dzieci miedzy 7. a 14. rokiem życia,
- zawiera kilkaset matematyczno-ekologicznych zadań, quizów i ciekawostek,
- odkrywa matematykę w naturze i pokazuje, jak liczby pozwalają zrozumieć naszą rolę w ochronie planety,
- wykorzystuje matematyczne działania, by uczyć ekologicznych postaw i zachęcać do świadomych wyborów.
O Autorce:
Maja Krämer od zawsze chciała odczarować system szkolny i zmieniać edukację tak, by nauka budziła ciekawość, rozwijała zainteresowania i wspierała najmocniejsze strony najmłodszych. Jej książki i materiały edukacyjne trafiły już do kilkuset tysięcy młodych czytelników. Jest autorką „Nieoczywistej Układanki Polskiej”, „Tematów do rozmów” wydanych po polsku i ukraińsku, a dla Fundacji mBanku napisała dwie książki „Matematyka jest wszędzie” i „Matematyka na zielono”. Zawodowo związana jest z branżą wydawniczą, prowadzi Fundację Kocham Polskę.