Po wyborze odpowiednio wyposażonego piórnika, który umożliwi uczniom utrzymanie porządku i łatwy dostęp do potrzebnych przyborów, czas na dodatkowe artykuły plastyczne.
Na co zwrócić uwagę podczas kompletowania wyprawki?
Odpowiednie kredki, farby, pędzle, czy plastelina będą potrzebne dzieciom w najmłodszych klasach. Na rynku można znaleźć duże zestawy kreatywne, ale warto poszukać akcesoriów odpowiednich do indywidualnych zainteresowań i potrzeb dziecka. Należy zwrócić uwagę także na ich trwałość i jakość – czy farby dobrze się zakręcają, a klej ma neutralny zapach, czy kredki nie są łamliwe i łatwo się temperują, czy nożyczki są bezpiecznie wykończone itp. To wszystko ostatecznie będzie miało wpływ na zdrowie naszych dzieci oraz komfort codziennego użytkowania.
Dzisiaj warto także zwracać uwagę na to, czy artykuły plastyczne są wyprodukowane z poszanowaniem środowiska, czy opakowania po nich nadają się do recyklingu, a uczeń nie będzie musiał wdychać chemicznych zapachów, np. podczas korzystania z kleju czy flamastrów.
Jakie artykuły plastyczne są potrzebne do szkoły? Poznaj listę artykułów plastycznych, które będą potrzebne na zajęcia z plastyki w szkole podstawowej:
Blok rysunkowy biały i kolorowy oraz blok techniczny – warto od razu uzbroić się w większą liczbę arkuszy, z których dziecko będzie mogło także korzystać w domu. W przypadku białych kartek, świetnym rozwiązaniem do domu jest także wybór ryzy papieru zamiast małych, dużo droższych bloków z papiernika.
Kolorowa bibuła – z tym zakupem można wstrzymać się do rozpoczęcia roku i uzupełnić na bieżąco w miarę potrzeb.
Kredki świecowe lub suche pastele – mogą być uzupełnieniem do zestawu kredek ołówkowych, które znajdą się w piórniku. Potrzebne będą do prac plastycznych z wykorzystaniem różnych technik.
Farby plakatowe i pędzle – na początek wystarczą podstawowe kolory farb plakatowych wraz z zestawem pędzli o różnych kształtach i szerokościach. Wybierzmy takie, które są dobrze osadzone na drewnianej rączce oraz mają dobre do malowania, nie za sztywne włosie.
Plastelina – powinna być delikatna, nie za twarda, aby z łatwością poddawała się zabawie. Nie może też zbytnio kleić się do rąk i musi nadawać się do ponownego użycia.
Klej w sztyfcie – idealny klej będzie trwały, bezzapachowy i funkcjonalny, tzn. nadający się do łączenia materiałów o różnych fakturach i kształtach. W tej roli doskonale sprawdzi się dobrej jakości klej w sztyfcie.
A co z wyposażeniem piórnika?
O tym, jakie długopisy, ołówki, czy materiały kreślarskie wybrać do pierwszych klas szkoły podstawowej przeczytasz tutaj.
Jaki plecak? Przygotowaliśmy kompendium informacji.