Jest to dzienna impreza turystyczna, podczas której uczestnicy mają za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych. Trasy przygotowano zarówno dla rodzin z dziećmi, przez średniozaawansowanych, jak i dla wytrwałych graczy.
Kiedy: 12 sierpnia
Gdzie: Szarlota, gmina Kościerzyna
Na starcie każda osoba otrzymuje wcześniej przygotowaną mapę, na podstawie której zawodnicy lokalizują punkty. Na samej trasie na uczestników będą czekały również punkty stowarzyszone jak i mylne przez, które zawodnicy muszą dodatkowo się skupić aby nie popełnić błędu.
1. Trasa Familijna
Trasa Familijna – krótka prosta nawigacyjnie trasa dla całych rodzin. Punkty rozmieszczone w dość dobrze dostępnych miejscach, blisko dróg, żeby nawet z najmłodszymi pociechami w wózkach (najlepiej terenowych) dało radę przejść. Nielimitowana ilość osób w zespole. Mapa topograficzna 1:10 000.
Budowniczy: Dominika Welz
2. Trasa Mało Trudna
Trasa Mało Trudna – przeznaczona dla osób zaczynających swoją przygodę z marszami na orientację. Trasa dość łatwa nawigacyjnie choć mogą na trasie pojawić się punkty stowarzyszone. Lokalizacja punktów kontrolnych w łatwo dostępnych miejscach. Długość trasy 10-15 km. Mapa topograficzna, czarno-biała w skali 1:10 000, aktualność lata 70-te XX wieku.
Budowniczy: Piotr Bładzikowski
3. Trasa Trudna
Trasa Trudna – trasa 15-20 km przeznaczona dla osób obeznanych już trochę z mapa lub kompasem, upstrzona stowarzyszami. Mapa miejscami wycięta, skala 1:10 000. Starty w zespołach 1-5 osobowych. Trasa zaliczana do Długodystansowych Imprez na Orientację (aby zespół był sklasyfikowany w pucharze może mieć max 3 osoby w zespole).
Budowniczy: Kacper Welz, Marcin Welz
4. Trasa Bardzo Trudna
Trasa Bardzo Trudna – przeznaczona jest dla osób mających już spore doświadczenie w podobnych imprezach. Punkty kontrolne mogą być umieszczone w miejscach trudno dostępnych, niejednokrotnie uczestnik będzie musiał wykazać się umiejętnością chodzenia na azymut. Przy punktach kontrolnych na zawodników czekać będą punkty stowarzyszone oraz mylne. Mapa może być lekko modyfikowana, niepełna. Liczba osób w zespole 1-3. Dystans trasy: ok 20 km liczony po odcinkach prostych (z uwzględnieniem przeszkód nie do przejścia – rzeki, jeziora, itp.) Mapa topograficzna, czarno-biała w skali 1:25 000, aktualność lata 70-te XX wieku. Trasa zaliczana do Długodystansowych Imprez na Orientację.
Budowniczy: Piotr Bładzikowski
5. Trasa Długa TP50
Trasa Piesza 50km – trasa zaliczana do pucharu Polski maratonów na orientację. Długość 50 km. Punkty niezbyt trudne nawigacyjnie, nie będzie też punktów stowarzyszonych. Dopuszcza się tylko starty indywidualne (start wszystkich uczestników jednoczesny, kolejność potwierdzenia punktów dowolna, o zwycięstwie decyduje ilość zebranych poprawnie PK a w drugiej kolejności czas przejścia). Mapa 1:25000.
Budowniczy: Dominika Welz
Dzieci do lat 5 starują za darmo, do 15 roku życia oraz osoby zamieszkałe w gminie Kościerzyna wpisowe za połowę ceny (nie dotyczy trasy TP50).
Więcej o rajdzie, zapisy i aktualności tutaj
© 2021 E-maNufactura