Z myślą o przyszłych melomanach, Muzeum Sztuki w Wilanowie zaprasza dzieci na koncerty edukacyjne zatytułowane "Muzyczny Wehikuł", które odbywać się będą w niedziele przedpołudnia.
Od 28 maja br. przez cztery kolejne niedziele ( 4, 11 i 18 czerwca) odbędą się koncenrty z udziałem prawdziwych muzyków z Zespołu Muzyki Dawnej SABIONETTA.
Spotkania przepełnione będą nie tylko słuchaniem muzyki, ale także tańcami, piosenkami, zabawami i zagadkami muzycznymi. Uczestnicy zostaną zabrani w magiczną podróż do świata barokowej muzyki w otoczeniu królewskiego pałacu - czy może być lepsze miejsce do narodzin nowego pokolenia melomanów?
Kiedy: cztery niedziele: 28 maja, 4, 11, 18 czerwca 2017 r., godz. 11.00.
Dla kogo: dzieci w wieku 6–9 lat.
Czas trwania: 60 minut.
Bilety: 20 zł – opiekun, 15 zł – dziecko, do nabycia w kasach Muzeum Pałacu w Wilanowie
(liczba miejsc ograniczona).
Kontakt: Zofia Szlenkier
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
tel. 785 905 731
e-mail: zszlenkier@muzeum-wilanow.pl
http://wilanow-palac.pl/muzyczny_wehikul_koncert_edukacyjny_dla_dzieci_28_maja.html
Majowe spotkanie będzie okazją, aby poznać podstawowe formy muzyczne epoki baroku. Uczestnicy dowiedzą się, czym są koloratury oraz kantaty, usłyszą fragmenty opery barokowej, posłuchają ciekawych historii oraz pouczającej bajki La Fontaine’a. Na koniec zaproszeni zostaną do wspólnego śpiewu.
4 czerwca: Taneczne spotkanie u królewny Pupusieńki
Tańczył król Jan, tańczyła królowa Maria Kazimiera, tańczyli królewicze, a przede wszystkim tańczyła piękna córka królewska – Teresa Kunegunda, zwana pieszczotliwie Pupusieńką. Taniec to znana i lubiana rozrywka, która gościła również w pałacowych wnętrzach. Zapraszamy na drugi koncert, który będzie okazją do zapoznania się z tańcami dawnej epoki dworskiej oraz poznania podstawowych kroków tańca dworskiego.
Podobne, a jednak inne. Jak wyglądały instrumenty w czasach Jana III? Co na nich grano i czemu miały służyć wykonywane przez artystów melodie? Zapraszamy na trzeci koncert, podczas którego poznamy barokowe instrumenty smyczkowe. Może w niektórych utworach uda się nam rozpoznać jakieś znane odgłosy?
Król jest jeden. A królem instrumentów epoki baroku był prawdopodobnie klawesyn. Czy to fortepian, czy organy? Ostatni koncert to prezentacja klawesynu, jego możliwości muzycznych i dźwiękonaśladowczych, ale również prezentacja twórczości najważniejszych kompozytorów baroku: J.S. Bacha, C. Monteverdiego, G.F. Haendla.
© 2021 E-maNufactura